středa 15. července 2015

Nejlepší věci jsou (skoro) zadarmo


Kolik jste ochotní zaplatit za jeden kousek oblečení?

Poslední dobou nad tím dost přemýšlím...

Čím jsem starší, tím levnější oblečení nakupuju. V době, kdy mi bylo -náct, jsem si dost potrpěla na značky a za oblečení utrácela tisíce. Je pravda, že jsem měla úplně narvané skříně a i když mi později oblečení nesedělo, nechtělo se mi ho vyhodit, protože mi bylo líto těch investovaných peněz.

S věkem se mění i vkus a priority, oblečení kupuju dost často, ale za zlomek ceny a mám pocit, že nejhezčí kousky jsem si koupila až na mateřské. Snažím se vybírat hlavně jednobarevné kousky a nosit víc šaty a sukně.

Když se občas dívám na naše fotky, zjišťuju, že moje nejoblíbenější kousky nestály víc než 300 Kč. Pořizovací cenu si už samozřejmě přesně nepamatuju, ale orientačně ano.

Pár ukázek:

Kouzelné květované šaty, které zažily rozdíl 30 kg váhy, nosila jsem je před těhotenstvím, i v 7. měsíci a nosím je i teď. Pořizovací cena asi 120 Kč na votocvohoz. Doteď nechápu, jak je možný, že mi seděly i když jsem vypadala jak balón.


Květované šaty z votoče, které stály pod 100 Kč. Jeden z mála kousků, co jsem oblíkla i s obr břichem. Mají krásný barvy a byl to kup století :)Koženková bunda z CaA opět z votoče, nenošená i s cedulkou mě vyšla na rovných 200 Kč. Vždy jsem si takovou přála a koupila si ji až teď, na mateřské. Škoda, že na fotce nejde pořádně vidět maxisukně, opět z votoče, ta stála 80 korunčeských a je hrozně hezká :)


Až teď, když jsem vybírala fotky, jsem si uvědomila, že moje nejoblíbenější kousky jsou všechny z votocvohoz.cz.

A protože opravdu nad koupí oblečení přemýšlím a snažím se nekupovat věci neuváženě (to ale až teď, v poslední době:)), řekla jsem si, že když tak hezky, úsporně nakupuju, můžu se jednou plácnout přes kapsu a koupila jsem si lehce dražší sukni. Tu jsem si nechala ušít na míru na Fleru a naživo vypadá báječně. V tomto případě mě kupodivu těší, že platím za dobře odvedenou českou práci.Kolik jste ochotni dát za jeden kousek do šatníku vy? A nakupujete někdy taky oblečení z druhé ruky?

Z.♥

4 komentáře

 1. Jee, tylovka, tu mám a taky a zboznuju ji :) jen s téma detma je mi ji líto si brát :(

  OdpovědětVymazat
 2. Je to moje první tylovka a doufám, že ji pak vynosím i do práce, na svatby, na focení...Je nádherná a rozhodně ne poslední.

  OdpovědětVymazat
 3. Bože, tak ta tylovka je božíííííííí ♥ kdopak ji šil, prosím, asi ji nutně taky potřebuju :)) jiak já sama se občas nestačím divit, kolik peněz jsem schopná dát třeba za jeden kousek oblečení... no hold prostě nikdy nemám taové štěstí natrefit na hezké levné kousky a když už mám, tak nejsou ve velikosti xs :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je naživo ještě hezčí jak na fotce, fakt jsem nadšená :)
   Mám ji z Fleru http://www.fler.cz/akromis

   Vymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.