pátek 7. srpna 2015

Naše minidovolená v Alpách


Naše malá dovolená je za námi a mně je líto, že tak rychle utekla. Bylo nám ale krásně a Alpy jsou místo, kam se určitě chci vracet. 

Vyrazili jsme v sobotu ráno směr Slovensko, odkud pochází můj muž, tam jsme přespali a v neděli ráno odjeli směr Semmering. Od nás z domu i z Nitry, kde jsme byli, je to zhruba stejná vzdálenost, cca 2,5 hodiny cesty. Z cesty jsem měla celkem obavy, protože Adéla nesnáší cestování (bytostně nesnáší pobyt v autosedačce, stejně jako v jídelní židličce a všude tam, kde je připoutaná). Po cestě do Alp se stal ale zázrak, A. po půl roce usnula v autě (sama od sebe rozhodně ne, musela jsem ji ukojit ke spánku) a my měli chuť otevřít si šampáňo, protože spala celé 2 hodiny. 

Neuvěřitelné 2 hodiny ticha a klidu na kochání se krajinou:)

Ubytování jsme měli zajištěné v tomto hotelu, vřele jej doporučuju všem. Byli jsme nadšení. Velikou výhodou je to, že personál mluví slovensky i německy, takže i já, která umím německy možná tak pozdravit, jsem se domluvila. Hotel je situován mimo centrum Semmeringu, takže je tam úžasný klid, krásný výhled a opravdu ideální místo k relaxaci.


V ceně jsme měli plnou penzi, jídlo bylo tak moc dobré, že se mi vůbec nechtělo odjíždět. Snídaně i večeře byly formou švédských stolů, což bylo něco na mě:) Hotel myslí i na rodiny s dětmi, venku bylo veliké hřiště, trampolíny, skluzavky, uvnitř dětská herna a velký bazén pro všechny ubytované (tam teda byla celkem studená voda, jediný, kdo nedrkotal zubama byla Adel.

Škoda jen, že jsme tam byli na pár dnů, okolí Semmeringu je fakt hezký, tipů na výlet je spousta, příště vyrazíme aspoň na týden.V pondělí nám počasí moc nepřálo, ráno byla hrozná mlha. Vyvezli jsme se lanovkou, vyšlapali asi tisíc schodů na rozhlednu a neviděli vůbec nic:)
Ale ta příroda, ta je tam nádherná....Líbilo se nám tam všem 3.Máte nějaké oblíbené místo, kde se vám líbilo tak, že byste se tam rádi vraceli znovu a znovu?

Z.

Okomentovat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.