středa 20. ledna 2016

Naše Largo aneb bydlíme za 14 dnů

Trošku jsem se odmlčela, ale má to svůj důvod, který bych vám aspoň ve zkratce ráda přiblížila.
 
Několikrát jsem ve svých článcích během uplynulého roku psala, že budeme stavět dům. Neuvěřitelné se stalo skutečností a náš dům už stojí, máme od něj klíče, je připraven k nastěhování a já bych vám tu rychlou akci ráda přiblížila, protože dostávám denně spoustu dotazů od kamarádů, rodiny a blízkých, jak je možný, že to šlo tak rychle...
 
 
Tak začnu od začátku.
 
Rozhodli jsme se, že chceme dřevostavbu a to z několika důvodů.
 1. Samotná realizace od rozhodnutí se ke stavbě k samotnému předání trvá kolem 3/4 roku
 2. Cena je víc než přijatelná
 3. Náklady na život v dřevostavbě jsou velmi nízké, jedná se o nízkoenergetické domy
 
Takový ty řeči od chytrolínů, kteří se o tyto domy nikdy nezajímali a tvrdí, že do takového domu se foukne a spadne, popřípadě, že stačí škrtnout sirkou a shoří...Tyto mýty jsou dávno překonány. Předtím, než jsme se rozhodli pro dřevostavbu na 100%, jsme strávili několik desítek hodin pročítáním studií a diskuzí od spokojených majitelů těchto domů. Pokud byste o nich třeba jen uvažovali, stačí si přečíst pár diskuzí a proniknete do úplně nového světa dostupného, krásného a rychlého bydlení v přírodě a ne v paneláku.
 
Pak bylo na čase vybrat firmu. Rozhodování nám netrvalo dlouho, dle recenzí jsme se rozhodli pro RD Rýmařov. Je to firma, která je na trhu skoro 50 let, postavila v ČR nejvíce dřevostaveb a stále je firmou nejžádanější. Jsou možná dražší, než konkurence, ale jsou kvalitní. Když si do googlu zadáte RDR, zobrazí se vám odkazy, jak lidem postavili domy na klíč za 14 dnů. Když jsem to poprvé viděli, nechápali jsme. Když jsme to někde vykládali, dívali se na nás jak na blázny. Ale prostě to tak je. Musím říct, že mají fakt super systém, vše je vymakané do posledního detailu a jméno si dělají právě díky pracovitým řemeslníkům, kteří odvádějí úžasnou práci.
 
Naše cesta za stavbou nebyla úplně jednoduchá, ne vždy jsem s firmou byla na 100% spokojená. Měli jsme slíbenou montáž domu ve 4Q/2015, termín se ale posunul, protože mají tolik zakázek, že prostě nestíhají. Měli jsme bydlet na Vánoce, x krát jsem si představovala, jak si je užíváme v novém, takže si asi dokážete představit naše rozčarování, když nám termín posunuli. Dnes jim to odpouštím.
 
Rozhodli jsme se pro tento typový dům, který jsme si nechali upravit dle našich požadavků. Celý rok jsme vybírali, plánovali a trávili čas nad návrhy interiéru. Náš dům je na klíč, tzn., že je kompletně hotový, nemá jen kuchyňskou linku, ta nebyla v ceně (už ji u nás ale montuje truhlář :-)
 
No a pak se 5.1.2016 začalo a za 14 dnů bylo hotovo!
 
A teď se s vámi podělím o něco málo ze stavby :-)
1. den stavby-5.1.2016
Staví se za každých podmínek. Bylo -8 a celý den hustě sněžilo. Na pozemek dojel jeřáb a kamiony a mohlo se začít.

2. den stavby- dům stojí, dělá se střecha a vnitřní zdi

4. den stavby-elektrika hotová, svítí se, vevnitř se pracuje o 106


8. den stavby- krásné okolí venku, všude je šílené bahno
Chodili jsme na pravidelné návštěvy (nenazvala bych to kontroly, nebylo to třeba), spíš se dívat na to, jak neuvěřitelně rychle nám dům roste před očima a uvnitř se mění ze dne na den. Nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem ho poprvé viděla. 3 dny předtím jsme na pozemku byli i s dcerou, pak už jezdil jen muž a po 3 dnech, když jsme se na pozemek blížili, za horizontem vykoukla střecha a pak domeček.  Náš domeček. 
 
Když nám včera dům předávali, bylo to pro mě až dojemné. Měli jsme štěstí na úžasnou partu, všichni nám přáli, ať se nám krásně bydlí a my už se pak s mužem sami domem procházeli a kochali se, jak je všechno krásně udělané. Koupelna, podlahy, dveře...Měla jsem chuť dát řemeslníkům pusu za to, jak dobrou práci odvedli.
 
Našemu domu budu věnovat spoustu příspěvků. Konečně se pořádně můžu začít realizovat při zařizování, konečně vše budu mít tak, jak jsem si to kdy přála.
 
Jen se teď na chvíli zase odmlčím, abychom se mohli v klidu přestěhovat.
 
Chtěla bych jen všem říct, že pokud sníte o bydlení v domě, třeba jste o této možnosti ani nevěděli. Není to nedostupné. Netrvá to dlouho. Dům nás vyšel levněji, než náš brněnský dvoupokojový byt (ano, reality ve městech jsou bohužel šíleně předražené).
 
Odstěhovali jsme se z bytu, protože jsme měli šílené sousedy a pro své malé miminko jsem si představovala klid a ne to, že nás někdo neustále bude obtěžovat hlukem ve dne v noci. Moje miminko má rok a půl a konečně jsme se dočkali.
 
Třeba někomu tento článek dodá odvahy, jak řešit svojí situaci a jak si jít za tím, co v životě chce. Není to nereálný :-)
 
Z.

10 komentářů

 1. Hustý! Tak ať stěhování a aklimatizace proběhne v klidu! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Diky!A co vy?Kdy bude ten domecek?:-)

   Vymazat
  2. Musíme to stihnout do dvou let nebo si pořídit třetí miminko :-D

   Vymazat
 2. Parada,gratuluji k novemu a preji,at se vam tam paradne zije!P.S.uz se tesim na prispevky o zarizovani:)

  OdpovědětVymazat
 3. Krásný domek. Těším se na články o zařizování

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to je mazec, nejdříve jsem se dívala zda ses nespletla v datumu a nemá tam být místo 5.12016 - 5.1.2015. Je neuvěřitelné, že je to za takovou chvíli postaveno. Moc se mi dřevostavby líbí. My rekonstruovali normální zděný dům a můžu říct, že oproti vaši rychlostavbě, to byla teda dřina. Příště už bych šla také do tohoto typu domečku. Ať se Vám krásně žije.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nene, nespletla. Opravdu jsme za 14 dnů dostali klíče a dům byl hotov, jen teda bez KL. Truhlář ale nastoupil hned další den a kuchyň byla za 2 dny hotová.

   Vymazat
 5. Zrovna přemýšlím o koupi batolecího nosítka pro 17ti-měsíčního syna, čtu recenze na vašem blogu a dostala jsem se až sem... Nádhera. Myslím, že mám momentálně úplně stejné pocity - stěhovali jsme se 28.12. z panelákového bytu do domečku. Máme taky dřevostavbu, stavělo se cca 3 měsíce, protože pár drobností jsme si dělali sami. Je to úžasný. Mějte se krásně a budu vás sledovat dál!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem panelákové dítě :-) Víkendy a prázdniny jsem ale trávila u babičky na vesnici, takže jsem věděla, do čeho jdeme. Po měsíci bydlení bych neměnila ani za nic. I vám ať se krásně bydlí, jistě víš, o čem mluvím :)

   Vymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.