středa 29. června 2016

Apartmány na vršku

Dlouho se mi nestalo, aby se mi z nějaké dovolené tak těžce odjíždělo. Dnes jsme se vrátili po čtyřdenním pobytu v Apartmánech na vršku a jestli hledáte místo, kde se budete cítit jako v pohádce, kde vás bude obklopovat jen klid, pohoda a krásná příroda, tak toto místo jednoznačně doporčuju všem. Bezdětným, rodinám s dětmi, nejradši bych tam vzala celou svoji rodinu. Ideálnější místo právě pro rodinnou dovolenou si neumím představit.

Celý areál je koncipovaný tak, abyste se cítili co nejvíc v souladu s přírodou. Můžete si vybrat ubytování buď v apartmánech nebo srubech, my bydleli v apartmánu. Všechny jsou zařízeny stejně, jen je každý z jiného dřeva, takže máte na výběr bydlet v domečku z břízy, jedle, javoru, modřínu, borovice, dubu nebo jasanu, my byli ubytováni v domečku z buku. Kuchyňský kout, postele, vše, co jde, je vyrobeno ze dřeva a všude to krásně voní. A taky je vše vyladěno do posledních detailů.


I z fotek jde poznat, jak moc tam Áďa byla spokojená. Všude kolem jsou krásné skalky, spousta květin, byliny, lesní jahody, různé ovoce a vy máte vše k dispozici, takže jsme si na svačinu sbírali jahody, které voněly všude kolem.

Každé ráno nás čekala snídaně přímo do postele. Opravdu. Úžasný personál každé ubytované rodině donesl dva tácy plné jídla, ze kterého si vybere každý. A mohli jsme si ji dát buď doma nebo na dvou terasách, každý apartmán má k dispozici posezení před i za domečky. Což je super, protože i když tam měli plno, můžete si vybrat posezení tak, abyste vedle sebe zrovna neměli sousedy. Na zadní terase byly k dispozici i houpačky a houpací sítě. Je snad něco lepšího, než se uvelebit v houpačce, popíjet něco dobrého a užívat si klidu, když dítě spí?


V komplexu jsou i dva ochočení jeleni, které si můžete jít nakrmit, nevím, kdo z toho byl víc unešený, jestli Adélka nebo muž :-) A děti a hlavně rodiče ocení to, že pro nejmenší je spousta možností vyžití. Je tam velké hřiště, v případě škaredého počasí jurta, kde jsou hračky, kávovar s výbornou kávou, v blízkosti lesní školka, která je ubytovaným k dispozici, ohniště, pec na domácí pizzu, každý si může zapůjčit gril a to bez poplatku. Takovou ochotu personálu jsem v Česku nikde nezažila a to jsme navštívili opravdu hodně míst. Pro dospělé je připravené točené pivo, obsluha funguje na principu samoobsluhy, každý si jen dělá čárky a na konci pobytu vše zaplatí (nejvíc čárek jsme měli klasicky za kafe).V ceně jsme měli i piknikový koš, čekalo na nás grilované kuře, ovoce a vychlazené šampaňské.


A když večer dítko uslo, seděli jsme na terase, popíjeli, hráli hry a kochali se krásnými západy slunce a poslouchali zvuky zvířat (všude kolem jsou louky, kde se pasou krávy, koně, do toho bručí jeleni a identifikovali jsme i páva).


Dnes se nám opravdu nechtělo odjíždět, navštívili jsme spoustu hezkých míst v okolí, o kterých určitě napíšu, ale co je hlavní, neuvěřitelně jsme si odpočinuli. Čtyři dny bez televize, rádia, počítače, obklopeni krásným prostředím, to je to, co by se měl jednou za čas dopřát každý.

A já už si jdu zarezervovat termín na příští rok, minimálně na týden.

Z.

Okomentovat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.