sobota 25. února 2017

Jaro ve vzduchu

Čeká nás sice za pár dnů odjezd na hory, kde si užijeme poslední dny zimy, ale pak už bych prosila, aby konečně začalo to pravý jaro. Takový to, když vyjdete ven a ucítíte hlínu ve vzduchu, je hezky, nemusíte na sebe navlíkat pět vrstev oblečení a všude zpívají ptáci...

Zrovna před pár dny byl onen den, kdy jsem měla pocit, že už ta dlouhá zima konečně končí. Užili jsme si ji maximálně, víceméně bez nemocí, což je s dítětem, který chodí do školky fakt úspěch. Ale už je to nějak moc dlouhý. I na dítěti je vidět, jak tu změnu počasí vnímá pozitivně, když se vzbudí, ptá se, kde je sluníčko a kdy půjdeme ven, je mnohem aktivnější a hlavně, už nemá potřebu se nosit. Už chce jen běhat, skákat a být v pohybu. Během zimy nám to dítě děsně vyrostlo. Do výšky, rozumově, prostě tak celkově...Máme takovou oblíbenou trasu procházky. Projít naší ulicí, zastavit se na poli, kde Áďa běhá jako šílená sem a tam, projít kolem hřbitova, přejít přes dvě vysoký zídky a skočit dolů. Chodíme tudy skoro každý den už víc než rok, co jsme se přestěhovali. Do školky, nakoupit, naproti tátovi, když se vrací z práce.


V týdnu bylo jeden den tak krásně, tak jsme si protáhly odpolední procházku a vyhlížely hlavu rodiny. Áďa mu vždy po cestě najde dáreček, tady to byl zrezivělej vršek od svíčky plnej kamínku a trávy :-) Jindy posbírá všechny možný klacky, kytičky nebo si vezme drobný, co si schovává v kabelce a chce jít tátovi koupit něco dobrýho...
 A pak už jen čekáme, až uvidíme bílý auto, máváme jak o život a svezeme se zase ten kousek cesty domů.

Po přivítání se dítě usadilo do autosedačky a spokojeně povídá : "Tak a teď hulá domů, kamaládi."
Řekla to s takovou radostí a klidem a samozřejmostí...Že jsem v ten moment měla pocit, že je vše tak, jak má být. Že se máme, že je hezky, takovej ten silnej pocit štěstí.

Já si po delší době vzala ven foťák a už teď vím, že až si za pár let budu prohlížet fotky v albu, vybavím si přesně ten pocit, jakej jsem měla v tento den.

To, že venku byly první náznaky jara, to, že se Áďa usmívala celej den jak sluníčko a to, že nám bylo hrozně hezky.


Už jste se párkrát ptaly, odkud je Ádin kabátek. Je to můj oblíbený kousek, sekáčový úlovek za pár kaček. Dítě má na sobě i BF boty, o kterých jsem už jednou psala, jsou z Ali, odkaz je tady. Jsou úžasně měkký, uvnitř mají kožíšek, takže se v tomto počasí šiknou a na přechod mezi zimou a jarem jsou ideální.

Mějte krásný víkend,

Z.

2 komentáře

  1. Když kliknu na odkaz u botek, tak mi to hodí Offspring na youtube ;). To asi nebude ono, co :). Díky Andrea

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jee,ja je zrovna u psani poslouchala,to se omlouvam 😀Zitra na PC napravim.

      Vymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.