pondělí 18. září 2017

Svatební album

Když jsem si v létě ušetřila trochu času na večer, přebírala jsem fotky. Letos jsem za vyvolání utratila opravdu majlant. Dodělávala jsem naše rodinné album za jaro a léto a hlavně jsem před pár dny konečně dokončila naše svatební album.


Fotky jsem tentokrát vyvolala ve Fotolabu. Firem na vyvolávání jsem vyzkoušela víc, dlouho jsem fotky nechávala dělat u Foto z domu, tam se vyplatí vyvolávat minimálně po 100 kusech. Pak jsem četla dobré recenze na Foto Škoda, to pro mě ale bylo největší zklamání. Ceny jsou dost vysoké a kvalita ceně rozhodně neodpovídá. Těsně před svatbou jsem potřebovala co nejrychleji vyvolat pár našich fotek do fotokoutku, tak jsem zkusila Fotolab a byla jsem nadšená. Barvy přesně odpovídaly, fotky nebyly ořezané, jak se mi často stává (i když během nahrávání zvolím možnost NEořezu), jsou prostě takové, jak mají být. Proto jsem si tam nechala vyvolat i naše svatební fotky a pak pustila se do našeho svatebního alba, opět formou Project Life.

Jak jsem vám psala už před svatbou, kartičky jsem si tentokrát navrhovala sama. Jediné svatební, které se mi líbily, jsem našla u Paperoamo, kde nakupuju moc ráda a velmi často, ale nehodily se mi barevně k fotkám, představovala jsem si něco jiného. 

V tomto e-shopu jsem si pořídila akorát album, kapsy a různé nálepky, zbytek byl na mně.


 Nečekejte žádný složitý kreace. Udělala jsem si naprosto jednoduchý kartičky, kde se opakuje stejný font a náš motiv pivoňek. Chtěla jsem jen jednoduchý popisky, něco, co přesně vystihovalo ten daný moment. Pár kartiček jsem měla připravených dopředu, zbytek jsem si dodělávala během procesu. Dělat Project Life album je poněkud časově náročný, člověk musí myslet dopředu, trvá to celkem dlouho, než si upraví fotky do potřebné velikosti, pak přichází na řadu stříhání, přemýšlení nad tím, jak k sobě fotky zakomponovat...Já si vždy fotky dám do kapes a pak vymýšlím popisky a skládám, stříhám, lepím. Občas něco prohodím. A pak jen spokojeně listuju :-)

Jsem ráda, že jsem zvolila větší formát alba, takhle jsou jednotlivý části svatby jako obřad, gratulace, hostina, svatební detaily, krájení dortu pěkně pohromadě a působí to tak hezky uceleně.
Ach to jídlo, hned bych si to dala znovu :-)


Album je to velký a těžký, fotek jsme měli hodně. Nechci vám ukazovat všechny stránky, spíš způsob, jak svatební nebo jakékoliv jiné album pojmout. 

Lidi se často chodí fotit, mají mraky fotek, ale na jejich zpracování už často zapomínají a to je celkem škoda.

Já fotky vyvolávám pravidelně a taky si velmi často alba prohlížím. Nejen já, ale i naši rodiče, babičky, rodina. Pro někoho je tento způsob uchovávání vzpomínek jako hrozná ztráta času, pro mě nejlepší způsob relaxace, něco, co mě děsně moc baví. 

Jak jste si vaše svatební album zpracovali vy? 

Z.

6 komentářů

 1. Je to krasny! Moc se povedlo. Ja dala do velkeho alba jen ty nej, zbytek je zastrkany v klasice. V te dobe jsem pouzivala scraobookova alba a ta maji omezeny pocet stran. A nechtela jsem jich delat vic :D
  Mam par fotek tu: https://kamenurazu.blogspot.cz/2016/09/svatebni-album.html
  Ale kam se na tebe hrabu ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Překrásné, dokonalé! Já mám v krásném albu fotky vyvolané, ve velkém formátu a jednu v rámečku, do domu ještě něco vymyslím, je fajn mít tu krásu na očích.
  A to jídlo - nám hodně zbylo, tak do mrazáku putovalo cukroví, svíčková a celé horní patro dortu a teprve pak doma v pyžamu u televize jsem ocenila, jak to bylo výborné, na svatbě jsem byla jaksi mimo, moc dojmů naráz:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Nádhera!Pokaždé když vidím vaše rodinná alba,jsem nadšená!Děkuji za motivaci na PL:)

  OdpovědětVymazat
 4. Teda, holky, díky za tak milý slova :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Je to nádhera, já už taky musím začít. Mohu se zeptat, vyvoláváte z fotolabu kvalitu standard nebo premium? Moc děkuji za odpověď a přeji nádherný podzim. Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Peti. Zvolila jsem variantu standard a i tak fotky stojí za to.
   Taky krásný podzim,
   Z.

   Vymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.