sobota 14. října 2017

DIY dětské kartičky

Na začátku září pořád pršelo. Co pršelo, lilo. Každý odpoledne, víc než týden v kuse. A bylo to k uzoufání. S Adelínou jsme zvyklý být venku do setmění a ani si nepamatuju, že bychom od doby, co jsme rodiči, byli doma zavření takhle dlouho.

Když už jsme si přečetly všechny knížky snad i pozpátku, zahrály do zblbnutí všechny hry, pořád jsem vymýšlela, co dělat. A pak jsem někde na Fleru narazila na výukový kartičky, který se mi moc líbily. Bylo jich tam na výběr hrozně moc a brala bych aspoň 10 sad. Jenže tak by člověk mohl přemýšlet u všeho a protože si radši tyhle triviální věci udělám sama, koupila jsem večer laminovačku, asi 2 hodiny hledala na netu různý obrázky a za dva dny jsem vytisknutý karty vesele laminovala a stříhala.Nápadů jsem hned dostala spoustu, jako první jsem ale udělala sadu na procvičování barev, ty Ádi pořád dělají trochu problém. Karet jsem udělala pořádnou hromádku, ke každé základní barvě jsem vybrala 6 obrázků. Všechno jsou to věci z běžného života, zvířata, ovoce, zelenina, potraviny...


Úkolem je najít barevné kruhy a ke každé barvě přiřazovat jednotlivé kartičky ve stejné barvě.

A nebo třídit do skupin zvířata, ovoce a zeleninu. Fantazii se meze nekladou.
Jedno deštivý odpoledne, kdy slečna spala, jsem si postahovala obrázky a velikostně je upravila, jeden večer jsem laminovala, což bylo to trošku pracnější, protože jsem nejdřív jednotlivý kartičky musela nastříhat, pak zalaminovat a poté rozdělit řezačkou. Takže za 4 hodiny hotová zábava na spoustu dalších deštivých dnů a doslova za pár kaček.


Áďu to baví moc. A mě dostalo, jak jednoduchý to bylo a jak velkej úspěch to má. V plánu mám ještě třeba povolání, roční období, spoustu kartiček se zvířaty exotickými a domácími...

Nikdy by mě nenapadlo, že jednou budu doma něco laminovat, každopádně byla to určitě dobrá investice (pro případné zájemce, koupila jsem tuto laminovačku za necelých 400 Kč).

Co vy?
Připravujete dětem tyhle aktivity? Nebo třeba nakupujete dětem podobný sady?


Pro zájemce jsou všechny obrázky uložené tady.

Z.

12 komentářů

 1. Vybrala jsi krasne obrazky! Ja laminuju a pripravuju, ale stahuju uz propravene materialy. A ty teda tak krasne obrazky nemaji. Nechtela by ses o ty vase podelit? Treba to prase, ovoce a zelenina... pekny, sikula :)

  OdpovědětVymazat
 2. Taky máme doma něco zalaminované, ale jen ovoce a zeleninu a taky bych brala ty tvoje obrázky na rozdělení barev, jsou fakt krásné

  OdpovědětVymazat
 3. Kouzelné obrázky! My máme zalaminováno ovoce, zeleninu a zvířátka.

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Zuzi, ano, DIY projekty doma děláme už od malička... ovšem tak krásné a propracované je nemám... o tom, co jsem vytvářela, jsem psala nedávno článek, tak třeba pro inspiraci můžeš mrknout... :) Co se povolání týče, tak se nám hodně líbí i knížka plná básniček Povolání... mám ji mezi knihami letního knižního nášupu... třeba se s Adélkou inspirujete, v knize - pravda - nejsou zastoupeny všechny (některé hodně známé) profese, ale my máme knihu moc rádi... :)
  Krásné podzimní dny, Peťka :)

  OdpovědětVymazat
 5. Tak pro všechny zájemce, obrázky jsou uloženy tady:
  https://www.ulozto.cz/!IUBue59Rc8dV/vsechno-zip

  Vyberte si z toho, co budete potřebovat.

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den,

  soubor mi nejde z ulozto stáhnout :-( po zadání kodu mi naskočí, že stránku nelze zobrazit. Nedošlo k nějaké změně? Bylo by možné vás případně poprosit o zaslání na email? Měla bych o kartičky velký zájem, jsou bezvadné :-)

  Moc děkuji!

  Štěpánka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkuste to tady:
   http://www.uschovna.cz/zasilka/UCDZRFBBCYJTF88D-JBZ

   Vymazat
 7. Jejej, šlo by ještě někam nahrát ty soubory? Ta úschovna už je k.o. Třeba do skupiny Montessori nápady, rady a zkušenosti? Tam jsou snad všichni :)

  OdpovědětVymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.