čtvrtek 16. listopadu 2017

Čtyři roční období

Asi nejzásadnější otázky, který od Adély dostávám, souvisejí se změnou ročního období. Proč venku prší, sněží, svítí tak moc slunko? Proč padá listí a nejsou nikde žádný kytky? A proč nemůžu v zimě nosit doma kraťasy? Proč se to všechno děje?


Mám doma už velkou holku, která všechny tyhle změny samozřejmě vnímá. A vlastně ji to i baví. Ví, co se v jednotlivé roční době dělá a chce, abych ji neustále dávala hádanky a zkoušela ji.

Nejúčinnější na tohle učení a vnímání všech těch změn jsou samozřejmě procházky přírodou, ale hodně toho načerpala i z knížek od Susanne Bernerové Jaro, Léto, Podzim, Zima. Ty už jsem zmiňovala několikrát, máme je doma víc jak 2 roky a stejně se k nim pořád rádi vracíme.

No a protože ted má Áďa období třídění a přiřazování, třídí podle velikosti a tvaru a baví ji všechny ty hry, kdy má něco k něčemu přiřadit, vrhla jsem se na další DIY kartičky, tentokrát na téma 4 roční období. O prvních kartičkách, který jsem si vymyslela a navrhla, jsem psala TADY a měly u vás celkem ohlas.
A tady je výsledek. 

Všechno to, co je pro jaro, léto, podzim a zimu tak typický. 6 kartiček ke každému ročnímu období. Ke stažení tady

A už se mě zase ptá, co udělám dalšího :-)


Z.

6 komentářů

 1. Ach, Zuz...jsi mou neutuchající inspirací :D To je nádhera! A článek s těma minulýma jsem nějak přehlídla, takže dodatečně plesám ještě nad těma a už je mám stažené. Už se koukám i po vlastních, jen nevím, zda to budu umět zfotmátovat, aby byl každý stejně velký :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jee, diky, Luci. Ty jsi moje spriznena duse :-) Pak si to pripravuju klasicky ve wordu, udelam si tabulku a do te si pak upravuju jednotlivy obrazky do potrebne velikosti.

   Vymazat
  2. No vidíš! Wordova tabulka! :D geniální, díky! Budu to dělat Julii k vánocům.... Pořád jsem řešila, jaké vyrobené dárky vymyslím a tohle je prostě super. Koupím jen krabičku a bude :)

   Vymazat
 2. Pro případné zájemce odkaz na uložené obrázky tady:
  https://www.ulozto.cz/!25AD3FqP50qc/rocni-obdobi-rar

  OdpovědětVymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.