pátek 1. prosince 2017

Adventní kalendář

První prosinec. Den, kdy jsem si mohla jako malá otevřít první okýnko v adventním kalendáři a mohla jsem začít odpočítávat.

Letos jsme Ádi s mužem připravili adventní kalendář spolu. A když řeknu, že je největší v celým okrese široko daleko, tak myslím, že nebudu daleko od pravdy.To je tak, když člověk vše dělá na poslední chvíli. Před pár dny se v podvečer manžel, stejně jako každý den, vydal do garáže. Pořád tam něco kutí. A já mu jen tak mimochodem řekla, jestli by Ádi mohl udělat takovej stromeček ze dřeva, že na to později zavěsím pytlíčky s překvápkem a udělám ji z toho adventní kalendář. Taky jsem mu řekla, že jsem mu předlohu stáhla do mobilu, není to nic těžkýho, za chvíli to bude mít hotový. Zeptal se jen, jak to má být velký a já ukázala rukou "asi takhle". Zrovna jsem stála u kuchyňské linky a tu výšku jsem myslela právě od výšky linky. Muž to pochopil jako výšku od podlahy. A když jsem pak viděla to obří dílo, musela jsem se fakt smát. Nepochopili jsme se.

Ale co.
"Stromeček" je obrovskej, ani se mi nevešel do záběru. Ale je od táty. A příští rok si ho před Vánocemi dáme třeba před dům a nějak ho ozdobíme.
Mimochodem, ač se ve spoustě věcech s manželem neshodneme, čeho si moc a moc cením, je to, že s jakýmkoliv nápadem přijdu, jde a udělá to. Nekoupí to, on to vyrobí. Postel na patro pro Áďu, nábytek do jejího pokoje, budku pro ptáčky, stromek pro adventní kalendář.


Protože jsem letos fakt celkem ve skluzu, chystání adventních pytlíčků bylo hodně narychlo. Včera jsem vyrazila do města, zrovna v té největší chumelenici, kdy jsem téměř neviděla na silnici. Vlítla jsem do papírnictví, do zdravé výživy a nakoupila to, co má Áďa ráda. Ořechy, mandle v čokoládě, různý tyčinky, bublifuk, balónky a vánoční samolepky. Měla jsem v plánu víc věcí, ale to, co bych ráda, jsem prostě v tom maloměstě, co máme poblíž, nesehnala. Navíc se blížil čas oběda, obchody zavíraly kvůli obědové pauze (na to si asi nikdy nezvyknu), já nestíhala, protože jsem rychle musela jet zpět, abych stihla vyzvednout Adelínu ze školky.

 Adélka si první "okýnko" neotevřela dnes ráno, jak by správně měla, ale po návratu ze školky, protože jsem balíčky chystala až dnes dopoledne. Nadšení bylo veliký.  Problém ovšem nastal tehdy, když u pytlíčků s číslem 7 uviděla prosvítající bublifuk a zrovna se ládovala tyčinkou z balíčku číslo 1 :-)

Pravidla nepravidla, zítra ať si otevře, co bude chtít, jsem zvědavá, jestli vydrží aspoň do zítřejšího rána.

Jak jste se letos s kalendářem poprali vy?
Kupujete nebo vyrábíte?

Z.

8 komentářů

 1. Ach! A ty mi píšeš, že to mám krásné :D je bombastickej! A já teda taky na poslední chvíli dodělávala během Julcinyho spánku... Ale to nadšení pak.... Letos je to poprvé takové TO ONO :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rok od roku je to lepší a lepší, že? Pusu Juli :-*

   Vymazat
 2. Taky jsem letos dělala kalendář na poslední chvíli a poprvé pro skoro 3 letou dceru. Kalendář vydržel přesně od 7 h. ráno do 18 h. navečer :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě pobavilo :-)) U nás kalendář ještě je, ale první den padlo několik pytlíčků :)

   Vymazat
 3. Ja psala o nasich kalendarich vcera. Dneska Rozka otevrela prvni balicek s legovou figurkou a nemohla pochopit, pric ji beru ty ostatni :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) Tak vidím, že je to všude stejný.
   Na váš calendar jsem se dívala, krásnej! Všechny články poctivě čtu :-)

   Vymazat
 4. Můj muž hlásí podporu tvému muži, prý by to rozhodně nepochopil jinak než on, a taky by stromek vyrobil od podlahy :). Jinak mám zpoždění, teď právě čekám, až kluci vyrazí venčit pejsky a honem se vrhnu na tvorbu kalendáře z ruliček od toaleťáku :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi máš pravdu, čím dýl nad tím přemýšlím, tím víc mi přijde, že jsem se vyjádřila dost nejasně :-)

   Vymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.