pondělí 12. února 2018

Prázdniny

Máme za sebou prázdninový týden plný odpočinku a nicnedělání. V našem kraji minulý týden byly jarní prázdniny a tak si Áďa odpočinula od školky a já od práce, byly jsme spolu celý týden doma.
Leden pro mě byl v práci náročný, vlastně jsem prací vyplňovala každou volnou chvíli a na odpočinek nebyl vůbec čas. Jela jsem jen v módu vstát, odvést Áďu do školky, pracovat, vyzvednout ji, pracovat, odpoledne si hrát, udělat doma to nejnutnější a večer zase pracovat a tak pořád dokola. Až jsem jednoho dne pocítila fakt velkou únavu a na ty prázdniny se začala těšit. Těšila jsem se, jak si odpočinu, jak nebudeme muset nic dělat, řešit a vstávat podle budíku.

A bylo to moc fajn.Upekly jsme perníky, který Áďa miluje a pečeme je tak jednou do měsíce, byly jsme spolu po dlouhé době v knihovně, nakoupily nový kytky v květinářství, dělaly si oblíbený jídla, vyspávaly jsme, ráno se dlouho válely v pyžamu a já si konečně po sto letech stihla přečíst aspoň jednu knížku.


A taky jsme si každý ráno u pohádky dělaly piknik. Adelína si z pokojíčku důležitě donesla svůj kufřík s čajovým servisem, který jsem jí koupila na Vánoce, z konvičky nalívala čaj a servírovala perníky.

Pár lidí se mě u fotky na Instagramu ptalo, odkud je tento servis. Čajový set je značky Sass & Belle a když mi pár dnů před Vánocemi došel domů, měla jsem z něj radost jako malá holka. Už hodně dlouho jsem ho měla v merku, moc se mí líbil vzor a hlavně ta jemná pastelová barva. Jenže buď byl všude vyprodaný, nebo lehce předražený a já na něj nakonec narazila se slevou na Bonami, kde měli poslední kousek skladem. Myslím, že tohle je ten kousek, který jednou nadšeně objeví moje vnoučata na půdě a budou si říkat, že je to pro holky ta nejhezčí věc na světě :-) Já totiž na hezčí dětský servis zatím nikde nenarazila.
Hračky ve stylu napodobování u nás frčí. Máme doma spoustu potravin ze dřeva a filcu, ale udělat si opravdový piknik, to je věc jiná.

Prázdniny mi moc pomohly. I když si člověk nikdy neodpočine tak, jak by si odpočinul sám, stejně neustále uklízí, věnuje se dítěti, vaří, pere a dělá pořád ty samý stereotypní činnosti... Stihly jsme postavit sněhuláky, sáňkovaly jsme až do setmění, nikam jsme nespěchaly, jen jsme si užívaly tu volnost a pohodu.

A to je potřeba.

Mějte krásný zbytek zimy, my si ještě odskočíme na hory a už pomalu vyhlížíme jaro, nemůžu se ho dočkat!

Z.

4 komentáře

 1. Jo von to je dětskej servis! A já myslela, že normálně opravdickej :-D Každopádně nádherný :-) Mějte s Áďou hezké dny. My s Klárkou užíváme sněhu co to dá a taky už pomalinku přivoláváme jaro :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, dětskej, ale brala bych ho i v dospělé verzi :-)

   Vymazat
 2. Ahoj Zuzi,
  teda, taky jsem si napřed myslela, že je to opravdická krása - něco takového bych si nechala taky líbit... s takovým čajovým servise ovšem musí být pikniky jedna radost! ☺ Jarních prázdnin jsme si užívali podobně a také se chystám světu něco sepsat...☺
  Mějte se krásně, Peťka ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Peti, díky za koment :-)
   Jak v práci, už jsi nastoupila? Vždycky když jdu do zdravé výživy, tak si říkám, jestli na tebe někde nenarazím :)

   Vymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.