pondělí 9. dubna 2018

Kam v Brně

Jestli je něco, co mi u nás doma hrozně chybí, tak je to les. Všude okolo nás jsou vinice, pole a louky. Kousek lesa tu taky máme, ale nemáme ho hned u domu, jak jsem byla zvyklá z Brna. 
 
Už jsem párkrát psala, že jsme v Brně bydleli v Kohoutovicích, což je podle mě jedna z nejhezčích čtvrtí a i přesto, že je tam spousta paneláků, všude okolo jsou lesy. Hluboké lesy, kde při procházce máte téměř 100% jistotu, že narazíte na daňka nebo jelena, kam můžete v létě chodit na houby, v zimě na běžky a je tam prostě krásně. A ticho a klid. 


 
Teď jsme s Áďou strávily pár dnů v Brně u rodičů a konečně jsem se do toho lesa zase po dlouhé době dostala. Vždy na mě padne neuvěřitelná nostalgie, protože jsem tudy den co den, tou stejnou cestou, chodila s kočárkem a později s Áďou v nosítku. Denně minimálně 10 km.
 
 
Nic moc se tam za tu dobu nezměnilo. Hned při vstupu do obory Holedná na nás za stromy vykoukla srnka, člověk ani nemá pocit, že je ve městě...Až někdy v Brně budete, je samozřejmě spousta míst, kam s dětmi zajít. Všude je spousta kaváren, ať už dětských nebo pro dospělé, heren, ale to tohle má pro mě mnohem věší kouzlo.
 
Pokud si chcete udělat delší procházku, můžete stezkou dojít až ke kančí oboře, na přehradu, do Jundrova, variant je hned několik (info třeba tady). V kohoutovických lesích je krásně v každém ročním období, já to tam mám ale nejradši na jaře. A nikde jinde na světě jsem nezažila, že bych daňky žijící ve volné přírodě měla takhle blízko na dosah ruky.
 


 
A když už jsem zmínila ty kavárny, tak kousek od vstupu do obory je teď poměrně nově otevřená kavárna Hejwi Cafe. Na to, že je uprostřed sídliště, se trošku vymyká z normálu. Opravdu krásným interiérem, moc dobrou kávou a i dortíky stály za to (v nabídce jsou často i veganské). Nemají sice otevřeno každý den, ale návštěva rozhodně stojí za to.

Užívejte jara,
Z.

3 komentáře

 1. To je ráj! Aspoň tedy pro mě... Ačkoliv žiju v paneláku víceméně celý život, dětství jsme trávili na Slovensku v dědině, odkud pochází taťka. Kousek za barákem měli hned Slovenský ráj, takže v lesích jsem byla od mala pečená vařená. A i teď v dospělém věku je to pro mě místo, kde se cítím asi nejvíc opravdově.. Můj bratr žije s manželkou v Brně. Včera a dneska mají termín, kdy se jim má narodit miminko. Takže do Brna na návštěvy budeme jezdit určitě častěji. Moc díky za tip, kam se vydat, až tam zase zavítám.. lesy a příroda to je něco pro mě :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jee, Slovenský ráj, tam je krásně! A je to teda pěkně daleko :-)
   Mně les neuvěřitelně uklidňuje, v příštím životě bychom si vybrali dům někde úplně na samotě, daleko od všech lidí. A byla bych tam pořád!
   A až budete někdy v Brně a nebudeš vědět co s časem, tak dojeď na kafe, je to kousek :-)

   Vymazat
 2. Mám to podobně. Čím jsem starší, tím mi víc vyhovuje samota. Proto asi taky tak často vyrážím na kole do přírody.. daleko od lidí, kde jsem jen já, lesy a pole. Život na vesnici, resp. někde na samotě, by mi vyhovoval. Uvidíme, třeba jednou..
  A s tím Brnem tě beru za slovo ;-)

  OdpovědětVymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.