středa 30. května 2018

V srdci Beskyd

V neděli jsme oslavili první výročí naší svatby.
 Rok od doby, co se ze mě stala vdaná paní a užila jsem si jeden z nejkrásnějších dnů ve svým životě. A protože jsem manželka velmi zodpovědná a výročí by se mělo přece jen nějak oslavit, vymyslela jsem pro nás relax v podobě pár dnů v srdci Beskyd. Na materiální dary si nepotrpí ani jeden z nás, my radši zážitky nebo cestování. Přizvali jsme kamarády a odjeli vstříc zaslouženému odpočinku.


Plán byl jasný, najít místo, kde si odpočineme, kde budeme mít klid, děti si vyhrají a zároveň bude v okolí i pár míst, kam vyrazit. A to se mi povedlo, vybrala jsem opravdu krásný ubytování v přírodě, konkrétně  AB bungalovy v Morávce. Za dobu, co jsme rodiči a snažíme se s Adelínou pravidelně někam vyrážet, jsme poznali spoustu hezkých míst vhodných pro rodinu s dětmi, ale tady se nám líbilo rozhodně nejvíc. 
 

Tím, že jsme vyrazili v týdnu a mimo sezónu, v areálu jsme byli úplně sami, děti měly k dispozici všechny venkovní hračky, hřiště, trampolínu a moc se jim tam líbilo. Víc fotek ubytování nemám, jen tu jednou kýčovitou se západem slunce. Pokud by to pro vás bylo aktuální, můžete mrknout přímo na web ubytování. Na výběr jsou malé bungalovy nebo větší chaty, což je naprosto ideální volba právě pro rodinné dovolené.
 
Večer jsme opíkali špekáčky, přes den se buď povalovali na zahradě nebo vyráželi do okolí.
Áďa si splnila svůj sen, o kterém dlouho mluvila a stala se z ní na chvíli horolezkyně :-) Jde naprosto do všeho na plno, na sporty všeobecně je hodně šikovná a po skále skákala jak veverka. 
 
Málem jsme zvládli výšlap na Lysou horu, říkám málem, protože už nám chybělo jen pár kiláků, ale se třemi malými turisty se to ukázalo jako věc nereálná. A abychom unaveným dětem ulehčili zpáteční cestu, půjčili jsme si koloběžky a sjeli pak do údolí k autu na nich. A to se nám líbilo všem.
  
Byla to naše první minidovolená, na kterou jsme nevyrazili sami, ale s kamarády. Naše velmi společenské dítko se to moc užilo a ani se nám nikomu nechtělo domů. 
Paradoxem je, že kamarádku Peťu, s jejíž rodinou jsme vyrazili, jsem poznala přes internet. Vlastně díky jedné internetové diskuzi. Je to moje jediný přátelství přes internet, který fakt vyšlo a přijde mi to vlastně tak trochu neuvěřitelný. Zjistily jsme, ještě v době, kdy jsme byly obě těhotný, že jsme z Brna, pak jsme se poprvé setkaly, když naše holky měly pár měsíců a od té doby se scházíme pravidelně. A vlastně si rozumíme, jak kdybychom se znaly spoustu let.
 
A je krásný i pozorovat, jak nám ty naše děti rostou a hledají si k sobě cestu. K focení jsem teda holky musela dlouho přemlouvat, ale nakonec pár hezkých fotek vyšlo. 
Pro mě je vždy pár dnů někde na horách, v přírodě mnohem víc než jakýkoliv materiální dárek. A čím jsem starší, tím víc upřednostňuju cestování po Česku, protože žijeme v nádherné zemi a pořád je co objevovat.
 
Pokud byste se do Morávky vydali, celkem blízko máte Lysou horu, , zhruba za 15 minut autem jste ve Frýdku Místku, kde je supr bazén nebo se můžete jen tak loudat po okolí, na každým rohu potkáte stáda pasoucích se krav, hřiště a to je vlastně to, co děti mají úplně nejradši. 
 
A co se jídla týče, nejvíc nám chutnalo v Hospůdce u Bobra v blízkých Raškovicích, to byla jedna z nejlepších restaurací, kde jsem kdy jedla. Jako fakt.
 
Cestou domů jsme se pak zastavili do Skanzenu v Rožnově, tam to máme moc rádi.
A pokud hledáte místo pro dovolenou po Česku, kde se bude líbit dětem, tak mrkněte třeba na starší články, úžasný to bylo v Apartmánech na vršku, děti ocení i ubytování v Pohádkové vesničce na Vysočině, krásně nám bylo v Alpách v Semmeringu, kdy Áďa byla ještě prcek, každoročně jezdíme na Dolní Moravu, ale tady se nám zatím líbilo nejvíc a třeba z toho uděláme novou tradici, kam se budeme rádi vracet.
 
Co vy? Máte místo, kde se vám líbí natolik, že tam jezdíte opakovaně? A kde hledáte ubytování pro děti?
 
Já mám vždy radost, když na tak krásný místo narazím úplnou náhodou, navíc to byla dovolená za hubičku. Tak třeba se bude tip hodit i vám, pokud zrovna vymýšlíte, kam vyrazit za zážitky.
Z.

2 komentáře

  1. Páni, Adélka už je opravdu velká slečna! A na těch fotkách ze skály vypadá jak Tomáš Holý, akorát v holčičím provedení. :-) Věřím, že jste si dovolenou skvěle užili. Muselo tam být opravdu božsky. Beskydy máme od baráku ani ne dvě hodiny autem. Tak až tam budeme mít někdy namířeno, třeba se nám tvoje tipy budou hodit. :-)

    OdpovědětVymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.