pondělí 25. června 2018

Voňavé radosti

Největší radost mi člověk udělá dobrým jídlem, knížkou nebo přírodní kosmetikou. O tom už jsem párkrát psala. A protože jsem nedávno vybírala dárek pro paní učitelky ve školce, pro mámu a vlastně i sebe, tak se s vámi dnes chci podělit o tipy na dvě české značky, které stojí za to.První z nich je Mýdlárna na Pálavském vršku. Jejich produkty delší dobu sleduji na Fleru a mladí manželé, kteří za značkou stojí, jsou mi prostě sympatičtí. Našli zalíbení v přírodní kosmetice a přírodě vůbec a žijí v jedné krásné vesnici pod Pálavou, relativně kousek od nás.
 
Letos jsem malými dárkovými balíčky od nich vyřešila dárky pro paní učitelky, nad kterými si každoročně lámu hlavu. Už jsme doma dělali balíčky ze sypaných čajů, sušených plodů, dobrot ze zdravé výživy, letos padla volba na další dary přírody. Myslím, že je potěší. A vzkaz od Ádi taky :-)

V portfoliu má Mýdlárna mýdla, tuhé parfémy, balzámy a spoustu věcí do koupele. Vše nádherně voní a úplně to evokuje léto a kvetoucí přírodu všude kolem.


 
Taky mám za sebou svoji první zkušenost s tuhým parfémem a jsem nadšená. Voní po citrusech, je to takový životabudič. Člověk nevoní na kilometry daleko, ale na léto je to ideální způsob, jak provonět sebe i svůj den.


Druhým tipem je značka Biorythme, kterou asi není potřeba dlouze představovat. 
 
Nedávno jsem si objednávala krémy, balzámy a přírodní deodoranty. Musím říct, že všechny přírodní balzámy, který jsem si kdy kupovala, mi přijdou stejný. Krásně voní, nevysušují, ale rozdíl ve značce nevidím.
 
To samý s přírodními deodoranty. Mám to štěstí, že na mě fungují, nezamezují pocení, jen voní a spokojena jsem byla s vícero značkami. Ale tenhle s vůní řůže voní prostě dokonale. S umělou "drogérkovou" vůní se to vůbec nedá srovnávat. Oceňuju i to, že si do deodorantu stačí jen objednat náplň navíc a člověk tak doma nehromadí plasty.

 
Ovšem krém od Biorythme, kterým se teď mažu, je ten nejlepší, co jsem kdy doma měla. (Samý superlativa, že?)
 
Pro sebe jsem vzala s konopným olejem, pro mámu pro zralou pleť a spokojené jsme obě. Kdysi jsem psala, že mi nejvíc vyhovuje bambucké máslo. To je ideální hlavně na zimu, ale dost mastí, což mi teď v těch vedrech nevyhovovalo. Tento krém má úžasnou konzistenci, akorát tak mastnou, aby se dobře z kelímku nabíral, ale zároveň takovou, že se po chvíli vstřebá a nezanechává vůbec mastný film. A tak krásně voní!
 
Pokud bych měla vybrat jeden kousek přírodní kosmetiky ze všech možných značek, co jsem kdy doma měla, co fakt stojí za to, tak to jsou rozhodně krémy od Biorythme.


Takže za mě spokojenost veliká a jestli si chcete udělat radost něčím pro sebe, pro maminku, paní učitelku do školky, kohokoliv, koho máte rádi a chcete mu udělat radost, můžu jen doporučit.
 
Kosmetika bez chemie, bez testování na zvířatech, z poctivých surovin, s láskou dělaná, která vám zpříjemní den.
 
Z.
 

1 komentář

  1. Pěkné produkty, tuhý parfém jsem teda ještě nezkoušela ani jsem nevěděla, že takový existuje :O :).

    TheBlondieTale

    OdpovědětVymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.