pondělí 4. června 2018

Vyhraj zatloukačku!

Jestli něco Áďu opravdu baví, tak je to napodobování jakýchkoliv činností, co vidí u nás rodičů. Odmala mi asistovala naprosto u všeho, v šátku jsem s ní uklízela, vařila, umývala okna.

Až byla starší, často vedle mě jen tak seděla, pomáhala mi skládat prádlo, vyndávat nádobí z myčky a vždy, ale opravdu vždy mi asistovala u vaření (a to jí vydrželo doteď). Sedí na lince, krájí, míchá, je moje nejvěrnější pomocnice.
Dnes vám chci představit hračku, která s tím napodobováním taky souvisí a na konci článku si o ni navíc můžete zasoutěžit :-)

Nedávno jsem totiž dostala jednu moc hezkou nabídku na spolupráci od firmy Montessorihracky.cz a s radostí na ni kývla. A to z několika důvodů, mají v sortimentu samý krásný věci, jedná se převážně o dřevěný hračky s duší a to mi dává smysl. Kdybych si jednou měla založit vlastní e-shop, přála bych si v něm mít přesně takový sortiment. Navíc za obchodem stojí maminka dvou dětí, která se pro svůj vlastní byznys rozhodla během své rodičovské dovolené  a takovým lidem já vždy fandím a moc ráda je podpořím.
Vybrala jsem pro Adélku tuto Zatloukačku, kterou jsem ji dala ke Dni dětí. Ideální příležitost, dlouho jsem jí žádnou hračku nekoupila a další den nás čekala rodinná oslava, tak ji spolu se sestřenicí mohla pořádně otestovat.

 Jedná se o kreativní sadu, která je určena dětem od 6 let, ale ocení ji i děti mladší, tak kolem 3-4 let určitě. Vybrala jsem ji hlavně proto, že Áďu sice baví napodobovat všechny činnosti, který vidí u mě, ale možná snad ještě víc ji baví asistovat u práce, kterou vidí u svého táty. Manžel rád a často pracuje se dřevem, takže mají oba věčně v rukách kladiva, hoblíky, zatloukají spolu hřebíky, Áďa si pak z odřezků staví domečky a z pilin míchá kouzelný lektvary. Já si pak v takových chvílích říkám, jak málo věcí děti potřebují k životu a že pokud se jim nechá prostor pro fantazii, vždy se nějak zabaví.
 
  
Sada značky Legler obsahuje kladívko, připínáčky, korkovou tabulku, kartičky s předlohou a různé doplňky na zatloukání.Jestli se děti budou řídit kartičkami s předlohou, podle kterých mají vytvořit obrázek nebo dají přednost své fantazii, to už je na nich. Áďu to opravdu baví, učí se díky tomu trpělivosti, kdy se snaží připínáček správně uchopit a navíc trénuje dovednosti, který s tátou později při práci jistě využije.
 
Trošku jsem se bála, jestli právě zatloukání nebude dělat moc velký hluk, ale není to žádná hrůza, spíš je to o tom, že se dítě učí pracovat s citem, stačí ťuknout jen trošku a motiv drží. Den ode dne se Áďa lepší a mě baví pozorovat tu dětskou roztomilou soustředěnost.
 A nebojte, připínáčky jdou snadno vydělat rukou a úrazy nehrozí, zase tak ostrý nejsou.


 
Pokud vás hra zaujala a myslíte si, že by vaše děti mohla bavit, tak si o jednu sadu rovnou můžete zasoutěžit. Pro holky je sada Pro víly, kterou máme my, pro kluky jsou zase Piráti. A kdo neřeší genderový rozlišení, tak si může vybrat, co by se mu líbilo víc :-)

Podmínky jsou jednoduchý.

1) Podpořte můj blog na FB
2) Vyplňte tento krátký dotazník, díky kterému se dostanete do slosování (vyplnění zabere asi půl minuty :-)
3) Nechte mi pod článkem vzkaz a nezapomeňte připojit svůj e-mail
4) Soutěž poběží 14 dnů, 18.6. večer vylosuji výherce, kterého zveřejním na FB stránkách blogu


A opravdu doporučuji prohlédnout si sortiment e-shopu, protože pokud máte na hračky podobný vkus jako já nebo hledáte montessori pomůcky pro vaše děti, vaše srdce zaplesá :-)

Z.

15 komentářů

 1. Máte velmi dobrý vkus na hračky, též jsem dřevěným a montessori propadla a myslím, že syn si je taky oblíbil :) slunicko1321@seznam.cz a dotazník vyplněn

  OdpovědětVymazat
 2. Moc dekuji za tip na vkusne a prinosne hracky. Podminky pro ucast v soutezi splneny, email je kmecovakacka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Dotazník vyplněný, eshop znám a chodím se tam zatím jen kochat, věřím ale, že časem udělám i objednávku:)
  Na FB sleduji jako Lenka Fořtová (Cichá)
  lenka.cicha@email.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Dotazník vyplněný, FB sleduji :) Pěkný den, Lenka
  lenka_jas@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Krasne napady :-)
  maruska.char@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 6. Ačkoliv má Klárka teprve dva roky, bušení do čehokoliv naprosto zbožňuje. Proto věřím, že se u nás Zatloukačka neztratí. Při vyplňování dotazníku jsem hodně váhala, zda zaškrtnout Piráty anebo Víly. Do víly má Klárka ještě hodně daleko. Nicméně nebudu házet flintu do žita, a nadále budu doufat, že z ní jednoho dne vyroste alespoň ta polovičatá princezna. ;-) Zatím je to bezesporu jasný pirát a loupežník. :-D
  anna.hudranova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 7. U nás je zatloukání taky hodně populární, takže o pořízení zatloukačky uvažuju už celkem dlouho. Můj email je kristova@post.cz, chtěli bychom piráty. Dana

  OdpovědětVymazat
 8. Dotazník vyplněn :)
  kutrovavendula@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Zkusím štěstí, vše splněno :)
  miuka12@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Zatloukacku uz sice jednu mame, ale neni tak vychytana jako Vily, prave ty potrebujeme :-) m.stastna@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Moc pěkná soutěž. fejlkova(a)seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Moc ráda vás sleduji, vaše články i fotky jsou pohlazením pro oko i pro duši :) na FB sleduji od svým jménem, e-mail: adoltovalenka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 13. Montessori hracky jsou muj oblibeny eshop, tak zkusim stesti ☺ alena.fabik@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 14. Drevene hračky, moje srdcovka ☺️ enous@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 15. Děkuji za tip a soutěž. sivmar@seznam.cz

  OdpovědětVymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.