pondělí 10. prosince 2018

Do koupele

Naše slečna zřejmě zdědila lásku k napuštěné vaně po mně. A já zase po své mámě. Napouštěnou vanu miluju a hlavně v zimě je to pro mě nejlepší forma relaxu, jen tak si tam zalézt a číst si dobrou knížku.

Co se týče kosmetiky, jsem zastáncem minimalismu. Konečně jsem našla pár produktů, které mi vyhovují a nepátrám po nových. Nepoužívám sprchové gely, ale čas od času si právě do vany kupuju sůl do koupele. Ta mi ale mizí rychlostí blesku, protože Áďa s oblibou do vany vysype téměř celý balení.

Už dlouho jsem měla v plánu udělat si vlastní "šumivky" do koupele, ani ne tak pro sebe, jako spíš pro Áďu, pro tu je to zážitek. A tak jsme se do toho konečně pustily. Je to hezká inspirace třeba na vánoční dárek a navíc zábavná aktivita pro děti.

Na internetu je víc návodů a většinou se liší jen detailech, já vybrala tento. Náklady na suroviny jsou naprosto minimální, většinu věcí doma jistě běžně máte. Olej jsem použila kokosový, přidala sůl do koupele, kterou jsme doma měli (byla narůžovělé barvy), taky esenciální olej, žádná další barviva jsem nepřidávala.


Jestli je aktivita, kterou Áďa přímo miluje, tak je to míchání a zpracovávání těsta, takže si při tom přišla na svý. Všechny suroviny se jen smíchají dohromady a pak jen plníte formičky.
My udělaly několik tvarů, menší hvězdičky a srdíčka jsou z formičky na pralinky, pak jsme využily i formy na muffiny. Po vyklopení jsme nechali "šumivky" tři dny vyschnout a je hotovo.


Radost je veliká, díky esenciálnímu oleji nám to vždy provoní koupelnu a máme připravenou hezky ozdobenou plnou dózu pro babičku na Vánoce.


Taky letos vyrábíte pro své blízké nějaké dárky? 

Z.

2 komentáře

  1. Krásný! Nám chybí jen ta vana, tak ještě chvíli zůstanu u mýdla :))

    OdpovědětVymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.