středa 3. července 2019

Knižní radosti

A. příští týden oslaví narozeniny. Už pátý!
Nebudu psát, jak to letí, to je klišé, i když pravdivý. Nějak si nedokážu představit, že za rok půjde do školy.

Ale zpátky k věci k tomu, o čem chci dnes psát. Každoročně kupuju k narozeninám minimálně jednu knížku a z těch letošních mám obzvlášť velkou radost. Jsem zvyklá většinu věcí nakupovat online, takže jít do do obchodu s knihami, cítit tu vůni a listovat si v nich...to je pro mě opravdu vzácnost a tak trochu i svátek. Knihy od An Leysenové vyhledávám v dětském oddělení v knihkupectví většinou jako první, jsou prostě nádherně zpracovaný a zaujmou na první pohled.

 Už jsem vám kdysi psala o Pinocchiovi, tentokrát jsem chtěla koupit hlavně Malenku. Příběh jsem donedávna neznala, ale v jedné staré knížce po manželovi jsme na něj narazili a Áďa si tu pohádku moc oblíbila. Tak jsem chtěla najít variantu, kde budou i hezký ilustrace, protože ty jsou pro A. pořád důležitější než text.

Znáte Malenku?

Je to pohádka o jedné smutné paní, která by si moc přála dítě, ale to nepřichází. A tak jí jednou čarodějka dá kouzelný semínko, z něhož vyroste Malenka. Tak malá, že se vejde do dlaně.


Dalším pokladem je pak Malý princ s ilustracemi od Valerie Docampo, stylem je kniha velmi podobná právě Malence.

Já osobně jsem Malého prince nikdy extra nezbožňovala, ale byla to moje první kniha, kterou jsem přečetla ve francouzštině, tak se k ní váže určitá nostalgie. Upřímně jsem si nebyla úplně jistá, jestli ji pochopí téměř pětileté dítě, ale A. na ni narazila v knihovně a bavila ji. Možná proto, že jsme nedávno byli v planetáriu a tak teď u nás probíhá tak trochu fascinace hvězdami, planetami a vesmírem celkově :)


Přiznám se, že vybírat knihy pro děti je pro mě čím dál těžší, protože mě máloco zaujme. 

Jaká kniha naposledy zabodovala u vašich dětí?

Z.

3 komentáře

  1. O Malence jsem prvně slyšela od kamarádky, která takto pojmenovala svou dceru. Samozřejmě podle této pohádky. My teďkom Klárce knížky moc nekupujeme. Spíš půjčujeme z knihovny. V naší domácí knihovně chceme mít jen skvosty, které nás, a hlavně Klárku,budou opravdu bavit. Takže plánujeme velký úklid, kdy dáme pryč knížko-dárečky, které jen zabírají místo.

    OdpovědětVymazat
  2. Ani, s obsahem knihovny určitě souhlasím :) Proto si i já kupuju knížky jen vyjímečně a Ádi to samý. Lepší dvě hezký knížky než spousta zbytečných, co zabírají místo. Žijeme taky jen z knihoven. Mimochodem, znáš https://www.detskyantikvariat.cz/ ? Stojí za nám autorka blogu Kakaova, já jsem tam sehnala nesehnatelný za zlomek ceny a naopak poslala dál krabice dětských knih po Martinovi, který nám strašily na půdě a nikdo je nikdy nečetl...

    OdpovědětVymazat
  3. Dětský antikvariát znám nejspíš přes tebe. Určitě jsi ho někdy zmiňovala. Nikdy jsem ho ale nevyužila. Možná by se nám teď hodil. Nějak nemáme kam dávat knížky. :)

    OdpovědětVymazat

Latest Instagrams

© U nás doma. Design by Fearne.